צרו קשר עוד היום !

03-6337554

חדשות ועדכונים !

אנטר אירועים במגוון מבצעים לקראת החג,
צרו קשר עוד היום למבצעים חסרי תקדים

אנטר אירועים, מגוון ספקים לאירועים
מושלמים, התקשרו לייעוץ ראשוני

לאירוע מושלם צרו קשר ונחזור בהקדם

אנטר אירועים בפייסבוק

בחירת יין לפי סוג האירוע

זה קרה וזה קורה כל הזמן, זה יכול להתרחש בכל מקום, חתונה, בר מצווה, דייט, ארוחה משפחתית או עסקית, אתם צריכים להחליט איזה יין תשתו. רובנו לא מבינים ביין, לכן נבקש שיביאו לנו משהו טוב. התפריט תמיד נראה לנו אורח ובעל שמות מוזרים מארצות שונות, המדריך הבא יעזור לכם לבחור את סוג היין לאירוע האם תוצרת חוץ או עדיף יין ישראלי, מבינים גדולים לא תצאו, אבל אולי תוכלו להחליט בעצמכם על היין לאירוע.

אדום או לבן? קודם מה אוכלים

 

הבחירה בין יין לבן אדום היא נגזרת ישירה מהאוכל, לכן ההחלטה הראשונה צריכה להיות מה אוכלים. ההתאמה בין האוכל ומרכיביו ליין היא אחד המפתחות לארוחה טובה, הבחירה קשורה כמובן גם בעונות השנה, ובמיקום האירוע.

יין לבן הולך טוב עם מנות ראשונות כמו מאפים, דגים, פירות ים, פטה כבד אווז וכו', כמו גם לצד מרקים. בנוסף, יין לבן מתאים גם לפסטות, בעיקר כאלה המבוססות על שמנת או פירות ים. גם כאשר מדובר במנה עיקרית, ניתן להתאים יין לבן, במיוחד לדגים (סול, פורל וכו').

יין אדום, אהוב יותר בקרב הישראלים, זאת משום שהוא משתלב בצורה הנכונה עם מנות המבוססות פטריות, פסטות על בסיס רוטב עגבניות, בשרים ואף חלק מהדגים. יין אדום מתאים למנות כבדות יותר, בעלות טעמים מורכבים ועשירים.

עונות השנה הן בהחלט מאפיין נוסף בבחירת היין. בעוד יין לבן מתאים יותר לקיץ והאביב, יין אדום מתאים לסתיו ולחורף. ההסבר הוא פשוט, יינות לבנים נחשבים לקלים יותר, לכן משתלבים טוב בעונות החמות, בעוד יינות אדומים נחשבים לכבדים, ככאלה מתאימים יותר לעונות הקרות.

בסופו של דבר, איך לבחור יין?

 

לארוחה כבדה מומלץ לבחור ביין אדום בעל עפיצות גבוהה וגוף כבד.

לארוחת דגים מומלץ לבחור יין לבן בעל עפיצות בינונית וגוף בינוני.

אחרי ארוחה כבדה מומלץ לבחור יין מתוק בעל אחוז אלכוהול גבוה.

יום קיץ חם, בים או במרפסת, מומלץ לבחור ביין רוזה בעל עפיצות נמוכה וגוף קל (יין רוזה מבעבע גם מומלץ מאוד).

המחיר זה לא הכל, יקר, לא יהיה בהכרח יותר טעים או איכותי.

לאחר קניית היין מומלץ לשמור אותו במקום חשוך וקריר (המרתף, או מעל לארון). לא מומלץ לשמור יין פתוח ליותר ממספר ימים כיוון הוא נוטה להתקלקל.

אם כך, סוג האירוע אינו בהכרח משפיע על בחירת היין, אלא משתנים אחרים, וכמובן טעמו האישי של הבוחר.

לפרטים נוספים צרו קשר :