צרו קשר עוד היום !

03-6337554

חדשות ועדכונים !

אנטר אירועים במגוון מבצעים לקראת החג,
צרו קשר עוד היום למבצעים חסרי תקדים

אנטר אירועים, מגוון ספקים לאירועים
מושלמים, התקשרו לייעוץ ראשוני

לאירוע מושלם צרו קשר ונחזור בהקדם

אנטר אירועים בפייסבוק

ההבדל העיקרי בין טבעות אירוסין לטבעות נישואין

אם כבר עברתם חתונה בעבר, אתם יודעים קיימות שתי סוגים של טבעות המציינות את הזוגיות הנפלאה שלכם. הראשונה מהווה את עצם השאלה "האם תסכימי להעביר את שארית חייך איתי?" והשנייה מהווה את עצם התשובה. לשני סוגים אלו יש הבדל מהותי במורכבות הטבעת, היוקרה שלהם (חומרים ורוחנית), במבנה ואף בעיצוב. במאמר הבא נסכור את ההבדלים העיקריים בין טבעות אירוסין לבין טבעות נישואין. נבין את המשמעות הרוחנית של כל טבעת ולמה בכלל עונדים טבעות אלו.
מוכנים? בואו נתחיל!

טבעות נישואין

סוג טבעות המקדש את בני הזוג במעמד החתונה, זוג הטבעות ניתנות בצורה הדדית מהגבר לאישה והפוך אך אין חוק רשמי המורה על הגבר לענוד טבעת זאת, אפשר לקרוא לזה יותר כנורמה חברתית.
אך מקור טקס החתונה אינו כלל תחילה החלפת טבעות, אפשר להגיד שזה מנהג שנכנס עם הזמן.
אם בעבר הרחוק נישואין ביהדות היוו אקט של קניין האישה, לפני 1,500 שנה מנהג זה השתנה והפך לקידוש האישה וכיום, הטבעות משמשות שחיבור בין שתי נשמות אשר בחרו לחלוק את חייהם יחד. מקורות ליברליים יותר ביהדות אף יגידו שקידוש הינו הדדי והאישה גם מקדשת את הגבר.
מעבר לזה, מדובר בסימן טכני המעיד על היות האדם נשוי ובכך "להרחיק" כל גור מפריע למערכת היחסים ושמור על קדושת הנישואין.

עובדות טכניות על טבעות נישואין:

• הטבעת חייבת להיות עשוה ממתכת אחת (לרוב, זהב) ולא ערבוב של מתכות.
• טבעת נישואין תהייה טבעת חלקה, ללא קישוטים כאלה ואחרים
• לא יהיה שיבוץ של אבני חן כגון יהלומים וכו'

טבעות אירוסין

פה מדובר במנהג חברתי, ואפילו סמל סטטוס. טבעת מסמלת את הטייטל החדש של הזוגיות, הבשלת ההחלטה המהותית שבני הזוג לקחו וקבלת הרעיון שהם הולכים לחלוק את חייהם אחד עם השניה לעד.
הצעות הנישואין הלכו והתפתחו עם השנים וכמו שאמרנו, הפכו לסמל סטטוס, כך שלטקס זה התווספו המון אטרקציות כאלה ואחרות, אנשים המציאו סיפורים שלמים, ורעיונות חדשים לאורך השנים, אך מה שהיה ונשאר איתן הוא טבעת האירוסין.
להבדיל מטבעות הנישואין, פה אין חוקים כתובים המורים על מבנה הטבעת וכו'..(הרי מדובר במנהג חברתי בלבד) אך קיימות מספר נורמות חברתיות מחייבות:
• הטבעת תמיד תהייה עשויה זהב (כל סוג של זהב)
• הטבעת תלווה באבני חן (אחת מינימום)
בחירת סוג הזהב בהחלט ניתן לשיקול דעת, הן נבחרות לפי גוון עור וטעם אישי, ניתן להגיד שזהב צהוב יתאים יותר לאישה בעלת גוון עור כהה יותר ואולם נשים בלעות עור בהיר יותר יעדיפו זהב לבן. אך אין ביסוס אמיתי להנחה שכזאת מאחר וכל אישה וטעמה האישי.
אם נשים את האצבע על ההבדל העיקרי בין טבעות נישואין לבין טבעות אירוסין נגיע למסקנה שבטבעות אירוסין יש יותר חופש לבחור בעיצוב המתאים לנו מאחר ומדובר במנהג חברתי "וחופשי" יותר. אם פעם נהגו לבחור בטעות אירוסין בעלות מראה קלאסי, היום יש מבחר כמעט אין סופי, החל מיהלום מרכזי צף ועד אבנים צדדיות. כל טבעת תהייה שונה משכנתה וכמעט אין מן המשותף בין שתי טבעות אירוסין.

לפרטים נוספים צרו קשר :